Eşim Beni Aldatıyor Ona Nasıl Davranmalıyım

Advertorial

 

Evlilik iki insanın hayatını birleştirdiği kutsal bir kurumdur. Evlenen çiftler birbirlerine sadakat ve güven sözü verirler. İki farklı insanın hayatını birlikte sürdürebilmesi için birbirlerine güven duymaları gerekmektedir. Evliliklerde çiftler birbirine destek olmalı ve hayatlarını güzel hale getirmelidir. Sıkıntı yaşanan mutsuzluk veren bir evlilik kalan hayatınız için problem yaratmamalıdır. Eşim beni aldatıyor ona nasıl davranmalıyım sorusuna cevap arayan birçok kadın vardır

Eşim Beni Aldattı Çok Mutsuzum Ne Yapmalıyım?

Eşinizin hayatınızda olma sebebi size hayatınızda destek vermesi, sizi mutlu bir insan haline getirmesidir. Bu karşılıklı iki insanın da birbirine uygulaması gereken bir durumdur. Ancak eşiniz sizi aldatıyorsa ve başka bir insanla daha mutlu olacağını düşünüyorsa siz de bu durumu değerlendirmeli ve kalan hayatınıza nasıl devam edeceğinize karar vermelisiniz.

Hayatınızda aldatılmış şekilde yaşamayı kabul ediyorsanız ve sizin için problem yaratmıyorsa bu durumu eşinizle konuşup çözme yoluna girebilirseniz. Ancak mutsuzluk veren bir evlilik ve aldatma durumu, affedilmesi zor ve kalan hayatınızda eşinize olan güveninizi yok eden bir durumdur.

Eşim Beni Aldattı Affettim Ama Unutamıyorum Ne Yapmalıyım?

Eşiniz sizin güveninizi kırdı. Kalan hayatınızda ona güven duymama durumunuz, her yaptığını kontrol etme ve eşinize öfke duymanız gayet normal bir durum. Azalan saygı ve güven eksikliği evliliğin kalan sürecinde sizin için problem olarak kalabilir. Bu da evliliği yıpratır ve sizi mutsuz eder. Kalan hayatınıza bu durumla devam edip etmemek sizin seçiminizdir. Ancak bu durumdan kendinizi kurtarmanız ve hayatınızda yeni bir sayfa açmanız durumunda Maltepe Avukat size gerekli bilgiyi sunacaktır.

Eşim Beni Aldattı Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Eşiminiz sizi aldattıysa ve affedemiyorsanız evliliği bitirme sürecine girme kararı almış olabilirsiniz. Bu çok normal bir durumdur. Yıpranan güveni azalan bir evliliği sürdürmek için gerekli enerjiyi kendinizde bulamayabilirsiniz. Sizi sevmeyen ve sizin yerinize başkasını tercih eden bir insanla bir ömür geçirmek yıpratıcı bir durumdur. Bu durumda boşanma kararı alındıysa eşinizden Aldatma (Zina) Nedeniyle Boşanma davası açabilirsiniz.

Davada aldatma ispatı durumunda mal paylaşımında eşinizin mal üzerindeki haklar düşmektedir. Boşanma sonrasında gördüğünüz zarar dolayısıyla eşinize tazminat davası açabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken kalan hayatınızda ne yapmayı istediğinize karar vermektir. Haklı taraf sizsiniz ne yapacağınıza da siz karar vermelisiniz. Bunun sonrasında boşanmayı seçerseniz Maltepe Boşanma Avukatı sizin için gerekli bilgiyi sunacak ve kolaylıkla işlemlerinizi halletmenize yardımcı olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir