Ziraat Bankası, Simit Sarayı’nın yüzde 51’ini devralıyor

Ekonomi

tarım girişim anaparası Yatırım Ortaklığı, ahenk gösteren ücret olarak güç günler geçiren susamli simit Sarayı’nın yüzde 51 hisesini devralmak amaciyla Rekabet Kurulu‘na başvuruda bulundu.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde bulunan izaha göre, işlem kapsamında var paydaşlar arasında yapılacak pay devirleri ile susamli simit Sarayı sermayesini temsil eden payların takriben 20,7 milyon adedi Kavukçu Yapı tarafından tarım girişim Sermayesi’ne devredilecek.

Eşzamanlı olarak kapital artırımına ait yapılacak genel heyet neticeninde tarım girişim ihraç edilecek emisyon primli payları iktisap etmek suretiyle susamli simit Sarayı’nın sermayesindeki payların toplaminda yüzde 51’ini elde etmiş olacak.

Açıklamada şöyle denildi:

“Ziraat girişim anaparası Yatırım Ortaklığı A.Ş., susamli simit Sarayı Yatırım A.Ş., Kavukçu Yapı San. İnşaat Turizm ve Tic. A.Ş.İşlem kapsamında var paydaşlar arasında yapılacak pay devirleri ile amaç Şirket var olan susamli simit Sarayı Yatırım A.Ş.’nin sermayesini temsil eden payların takriben 20.706.000 adedi Kavukçu Yapı San. İnşaat Turizm ve Tic. A.Ş. tarafından Alıcı konumunda bulunan tarım girişim anaparası Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye devrine ve eşzamanlı olarak kapital artırımına ait yapılacak var olan genel heyet neticesinde Alıcı’nın ihraç edilecek emisyon primli payları iktisap etmesi suretiyle amaç Şirket’in sermayesini temsil eden payların toplaminda yüzde 51’ini ele geçirmesine ilişkindir.”

25 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYOR

2002’de kurulan ve 2010’da evvel vatan dışı mağazasını açan susamli simit Sarayı bu erken 11 bin 250 çalışanı ile 25 ülkede etkinlik gösteriyor.

ZİRAAT BANKASI’NA AİT

susamli simit Sarayı’nın yüzde 51’ini alan tarım girişim anaparası Ziraat Bankası‘nın da çatısı altında olduğu tarım Finans Grubu’na aza var olan 2018’de heyetmiş tek şirket. 750 milyon Lira ödenmiş anaparası var olan tarım Girişim’in hisselerinin tamamı tarım Bankası’na ait.

Haber Videosu

: tarım Bankası, susamli simit Sarayı’nın yüzde 51’ini devralıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir