Son dakika… Ali Babacan: Ülke karanlık bir tünele girdi

Güncel

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın konuğu olan, AKP’nin kuruluşuyla alakalı açıklamalarda bulunan Ali Babacan, partisinden istifa etmesi ile alakalı 2011 yılından bu yana yaşanan olumsuzlukları işaret etti. Babacan, olumsuzlukların giderilmesi amaciyla 2013 yılından 2019’a civarindan uğraştıklarını ama başarılı olamayınca istifa ettiğini belirtti.

“ÜLKE KARANLIK BİR TÜNELE GİRDİ”

Ülkenin karanlık tek tünele girdiğini belirten Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisinin partiden ayrılmasını istemediğini de açıkladı. Babacan dahada evvel atacakları tek ayrılık adımının var düzeni menfi etkileyeceği korkusuyla bundan kaçındıklarını ifade etti.

Ülkenin içinde bulunduğu vaziyetle alakalı kendini hatri sayilir büyüklükte tek vebal altında hissettiğini söyleyen Babacan, gelinen noktada partiden ayrılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

“BAŞKANLIK SİSTEMİ akabinde EKONOMİK KRİZ ÇIKTI

Başkanlık sistemi ile alakalı kendisini art çektiği ve tertemiz sisteme inanmadığı şeklindeki eleştirilere Babacan, başlangıçta başkanlık sistemiyle alakalı kısa tek test zamani olduğu ve tertemiz sisteme geçtikten iki ayin ardindan Türkiye’de hatri sayilir büyüklükte tek ahenk gösteren ücret krizinin gözlemlendiği Cevabını verdi.

Başkanlık sistemiyle alakalı Bir hayli argümanın karşılıksız kaldığını söyleyen Babacan, tertemiz ekonomi programlarını değerlendirirken bu programların tek karşılığının olmadığını bunlara güven duyulmadığını söyledi.

Son dört sene insanları dinlemek amaciyla iyi tek fırsat olduğunu belirten Ali Babacan, ülkemiz ile alakalı iyi tek Strateji belirleme ile alakalı çalıştığını açıkladı.

ABDULLAH GÜL’ÜN DESTEĞİ

Abdullah Gül ile alakalı da açıklamalarda bulunan Ali Babacan, Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde Yasalara Bir hayli konuda müdahale ettiğini söylerken kendisinin kaygılarıyla Abdullah Gül’ün kaygılarının aynı olduğunu ifade etti.

Gül’ün etkin siyaseti bıraktığını anımsadan Babacan, Gül’ün kendisinin çalışmalarına katkı sağladığını ifade etti ve Daha önceki cumhurbaşkanından destek aldıklarını doğruladı.

YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI

‘Üzerinde çalıştığımız siyasi parti geniş cemiyet kesimlerine hitap eden tek çalışma’ diyen Babacan, gerçekçi tek ülkemiz tasarımı uygulamak istediklerini söyledi.

İttifak ve müsterek aday dertlerinin olmadığını söyleyen Babacan, amaçlarının Türkiye’yi yönetecek tek siyasi parti oluşturmak olduğunu belirtti.

AYRINTILAR GELECEK…

Abdullah Gül ak parti Ali Babacan başkanlık sistemi canlı Cumhurbaşkanı ekonomi Gül Habertürk istifa nihayet dakika ülkemiz
nihayet güncelleme: 21:29 26.11.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir