Bakan Varank: Yerli otomobilin ön gösterim araçları Aralık’ta tanıtılacak

Güncel

endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ulusal çok Hızlı şimendifer ve türk mali oto ile alakalı açıklamalarda bulundu. “Milli çok Hızlı şimendifer Projesi kapsamında evvel prototipi 2023 seneninde raylarla buluşturacağız” diyen Varank, türk mali oto amaciyla ise “Türkiye’nin Otomobili girişim Grubu, Aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak” dedi.

Bakan Varank’ın izahları şu şekilde:

“Türkiye’nin Otomobili projesi ayni ritimde devam ediyor. Bu proje elektrikli, otonom ve irtibatlı araç teknolojilerinin temelden dönüştürdüğü otomobil endüstrisinde ülkemize tek fırsat penceresi sunacak.

“ARALIK’TA KAMUOYUNA TANITACAK”

Türkiye’nin Otomobili girişim Grubu, geleceğin teknolojilerini yakalayan tertemiz kuşak araçların üretilmesine baz alinarak çalışmalarını sürdürüyor. beynelmilel deneyime sahip şuurlu tek ekibin liderliğinde, 100’den çok Ar-Ge ve tasarım personeli, Bilişim Vadisi’ne taşınarak çalışmalarına hız verdi. Özel sektör firmalarımızın ve araştırma altyapılarımızın, bu projeye en üst seviyede katkı vermesini önemsiyoruz. geçen seneki bütçe görüşmelerinde ifade ettiğimiz gibi; girişim Grubu, Aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak.

“2023 YILINDA RAYLARLA BULUŞTURACAĞIZ”

ulusal çok Hızlı şimendifer Projesi kapsamında evvel prototipi 2023 seneninde raylarla buluşturacağız.”

Haber Videosu: bakanimiz Varank: türk mali otomobilin ön gösterim araçları Aralık’ta tanıtılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir