Meral Akşener, İmamoğlu’nun kendisine neden “Abla” dediğini açıkladı

Siyaset

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun kendisine neden abla dediği konusuna Habertürk ekranlarında yayınlanan Teke tek Özel programında açıklık getirdi.

“ABLAM ÖLEN OĞLUNA BENZETTİ”

Akşener, İmamoğlu’nun kendisine neden abla dediğini açıklayarak, “Şu anda Ekrem İmamoğlu çok meşgul olduğu amaciyla çalışması gerekiyor. hayli vakittir rastgele tek telefon konuşması gerçekleştirmedik. Bayramda konuşmuştuk, bayramlaşmıştık. Şimdi su biçimde tek durum var. Bizim ablalık konusu şu. Ekrem İmamoğlu’nun babasını tanıyorum. Ailesini tanıyorum. Aday oldu. Benim tek öz ablam var 75 yaşında çok inançli tek kadındır. Demokrak Parti unsurlarını taşıyan tek kadındır. 16 yaşında erkek çocuğunu kaybetti trafik kazasında. tek vakit beni arayıp, Ekrem İmamoğlu’nu kastederek ‘Bu bebek ne civarindan Murat’a benziyor’ dedi. Aslında hiç benzemiyorlar. Ee abla dedim,. Ablam “Yüzünde Rabbi Yessir var’ dedi. Ablam asgari 150 kadın arkadaşıyla Cuma günleri dua eder. Bende ablama sordum ‘Peki diğerleri ne düşünüyor İmamoğlu ile ilgili’ dedim. Ablam Diye konuştu ki ‘Kimisi can vermiş kocasına benzetiyor. Kimisi torununa benzetiyor’ dedi. Ha dedim bende demek ki İmamoğlu başka alandan oy alacak.” ifadelerini kullandı.

“EKREM KARDEŞİM KAZANACAKSIN”

Sözlerine süre gelen Akşener, “Ertesi vakit İmamoğlu’nu aradım hadiseyi anlattım. Dedim ki Ekrem kardeşim kazanacaksın. Kardeş işi oradan geliyor. Sanıyorum bunun için Yalnızca sen ile bendeniz inanıyoruz. Benim ablam bunu diyorsa kazanacaksın. Bende elimden gelen her şeyi partimin dışında Meral Akşener olarak ne gerekiyorsa yapacağım dedim.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir