Yumurta gençleştirme tedavisi sonuç verdi, müjdeli haberi aldı

Sağlık

Diyarbakır’da yaşayan ve iki senelik evli var olan 36 yaşında olan Kübra Köylü, bebek sahibi olmak amaciyla Türkiye’nin Bir hayli şehrinde Bir hayli sağlık kuruluşuna başvurdu. müracaat ettiği kliniklerde menfi netice alan Köylü, tam umudunu kaybetmişken, arkadaş tavsiyesi ile Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer’in yanına gitti. Yapılan tetkiklerde acele menopoz teşhisi konulan Köylü’ye yumurta gençleştirme ve yumurta detoks Rehabilitasyonu uygulandı. takriben iki aylık rehabilitasyon sonrası acele menopozu atlattı. Yumurta gençleştirmek ve yumurta detoks tedavileriyle menopozdan kurtulan Köylü, 12 vakit ardindan hamile kaldı. mutluluk dolu haberi alan Köylü’nün ailesi gözyaşlarına boğuldu. Kübra Köylü, şimdilerde çocuğunu kucağına alacağı bugünü iple çekiyor.

Erken menopozdan yumurta detoks tedavisiyle kurtuldu

Erken menopozdan dolayı Kübra Köylü’nün iki senedir gitmediği il, çalmadığı kapı kalmadığını ve bütün denemelerinin başarısız sonuçlandığını aktaran Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer, hastanın acele menopozdan yumurta gençleştirme ve yumurta detoks tedavisiyle kurtulduğunu söyledi. Prof. Dr. Çoksüer, “Hasta dahada evvel baktığımızda adet dönemlerinde çok ağırbaşlı uzamalar, adet görmede sorunluluk ve aynı zamanda bebek sahibi olmak istiyordu. doğal hasta kisi Bir hayli yerde rehabilitasyon olmaya çalıştı ama hastada acele menopoz teşhisi olduğu amaciyla yumurtaları olmadığı amaciyla hastaya tek türlü rehabilitasyon uygulanamamış. hasta kisi kliniğimize geldi bizde doğal değerlendirdik. Hormon profiline baktık, antimiller hormon düzeylerine baktık. FH hormonları ileri derecede çok olduğunu gördük. Antimiller hormonlarının çok ağırbaşlı manada aşağıda olduğunu gördük. Başka bir deyişle hasta kisi tipik acele menopoz hastasıydı. elbet hasta kisi dahada evvel çok umutsuzmuş. İmkanı olmayan, başka yerde hiçbir rehabilitasyon yanıtı almayacağı söylenmiş hastaya. elbet hasta kisi kliniğimize geldi, hastayı değerlendirdik. Değerlendirmemizde hastada yumurta gençleştirme Rehabilitasyonu uygulamaya karar verdik. hemide yumurta detoks tedavisi, ayni vakitte da yumurta gençleştirme Rehabilitasyonu uygulamaya karar aldık. elbet bu uygulamalar artık güncel uygulamalar. vatan dışında tatbik edilen uygulamalar. Bizde Türkiye’de kendisinin kliniğimizde ağır ağır uygulamaya başladık. Bunula alakalı artık müspet neticeler almaya başladık. Sahiden de önceleri acele menopoz bizim amaciyla tek kabustu. Bu hastamızda yumurta detoks, aynı zamanda yumurta gençleştirme Rehabilitasyonu sonrası kendiliğinde spontane hamile var olan tek hastamız. Başka bir deyişle bu hastamıza dahada evvel tüp bebek uygulaması dahi yapılamayan tek hasta. Bugünde hasta kisi kliniğimize geldi biz baktık değerlendirdik. Artık gebelik kesesini gördük. elbet biz gebelik kesesini gördüğümüzde hasta kisi gözlerine inanamadı. Onun amaciyla dahada evvelki yas havası bayram havasına dönüştü. Burada acele menopozlu hasta kisi olanlarda artık bu şikayeti var olan hastalar ümitsizliğe kapılmasınlar. Doğru klinik, doğru hekim, doğru tedaviyle artık başarılar elde edebiliyoruz. Bu hasta kisi olanlarda tedavilerle neticeler alabiliyoruz. Her hastaya aynı rehabilitasyon uygulanmıyor. Başka bir deyişle hastaya has spesifik rehabilitasyon uygulamak lazım. Bizde bu hastamıza spesifik rehabilitasyon uyguladık. Başka bir deyişle siz hastaya alta yatan nedeni bulduğunuzda rehabilitasyon ettiğinizde rehabilitasyon kaçınılmazdır. Hiçbir muvaffakiyet rastlantı değildir. Rabbim bebek sahibi olmak istek eden herkese bu mutluluğu kismet etsin diyoruz” dedi.

Birçok tecrübeye karşın bebek sahibi olamamıştı

2 senelik evli var olan 36 yaşında olan Kübra Köylü ise hanede devamlı stresli olduğunu dile getirerek Bir hayli tecrübeye karşın bebek sahibi olamadığını aktardı. Köylü, “2 senedir evli evvel kez geldim buraya, tedaviye başladım. Çok şükür kısa müddette de netice verdi. Allah’ın izniyle, Allah’ın yardımıyla, arkadaşlar arasında duymuştum ismini, bende geleyim dedim. Geldim çok şükür üçüncü gelişimden ardindan iyi haberlerle karşılaştım, çok şükür. İlk başta tüp bebek söylemişti bendeniz istememiştim. ardindan tamam dedi, destek verelim dedi, yalnız bırakmayalım dedi. ardindan da tedaviye başladık. ardindan 2. rehabilitasyonda çok kısa müddette çok mutluluk dolu tek neticesi aldım. Yumurta kalitesinde düşüklük olduğunu söyledi. acele menopoz teşhisi diye. Yumurta gençleştirme (PRP) ve yumurta detoksu yoluyla elhamdülillah çok netice verdi Allah’ın izniyle. Umutsuzluğa kapılmasınlar, Allah’tan umut kesilmez. Doğru tedavi, doğru teşhis her vakit iyidir. Bunun amaciyla işin ehline gelmek lazım. Hakan hocayı herkese öneri ediyorum” diye konuştu.

Murat Başal – Rıdvan Kılıç
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir