Erdoğan önümüzdeki günlerde İBB Başkanı İmamoğlu ile vakıfları görüşecek

Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisinden Buluşma istek eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile tek sonraki günlerde görüşecek. Görüşmede vakıf konusunun da ele alınması bekleniyor.

“YARDIM EDİN” TALİMATI

Erdoğan, partisinin ortada Yürütme heyeti (MYK) ve ortada karar ve yönetim heyeti (MKYK) toplantısında bakanlara belediyelerden gelen ‘makul’ yardım taleplerini karşılama direktifi verdi.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Erdoğan toplantısında, “Şehirlerde tek hizmetsizlik olursa bunun kaynağı biz olmayacağız. Üzerimize düşeni yapacağız. CHP’li belediyelerle de çalışmalarımıza ayni ritimde devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

İMAMOĞLU, “BU dahada BAŞLANGIÇ” DEMİŞTİ

İmamoğlu, vakıflara aktarılan paralarla alakalı şu değerlendirmeyi yapmıştı: “Geçmişte yaşanan ihmallere değin de çok sıkı tespitlerimiz var. Çok üzüntü tablolar var. dahada işin başındayız. Şu vakit itibariyle iptal ettiğimiz vakıflara aktarılmış verilmiş kaynaklar yerine söylüyorum; vakıflar yerine iptal edilmiş tam 357 milyon liralık tek sürece nokta koymuş durumdayız. Bunun içinde Yalnızca tek vakfa, aş desteğinin 56 milyon liralık bölümü var. İnanılmaz! Başka bir deyişle bu milletin parasını nereye harcıyorsunuz. tek yapı yapılıyor, vakfa yapılmak üzere, maliyeti 165 milyon lira. Artık o bina, o mülk millete ait. İstanbullulara ait. İstanbulluya hizmet edecek. Bu dahada başlangıç.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir