İmamoğlu’nun İSPARK zammına “finansal düzenleme” açıklamasına tepki yağıyor

Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSPARK’a yapılan zamla alakalı “Benim yaptığım İSPARK’ta tek finansal düzenlemeydi” açıklamasında bulundu. İmamoğlu’nun açıklamalarını değerlendiren vatandaşlar, izahın ‘zamma kılıf bulmak’ olduğunu kaydetti.

İBB Eylül ayı meclis komisyon toplantısının evvel oturumu Bir gün evvel yapıldı. Saraçhane’deki binada yapılan meclis oturumuna İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlık yaptı. İmamoğlu, tek AK Parti grup azasının İSPARK ücretlerine yapılan ve art çekilen zamla alakalı eleştirilerine “Finansal düzen etme doğru. Sistemin içindeki birtakım yanlışlıkları düzeltmeyle alakalı aldığımız tek takım kararlar vardı. Onları açıkladım. ‘Zam yanlış. Zam yapılmadı ama yapılmayacağı mananına gelmiyor da’ dedim. Zam ayrı finansal düzen etme ayrı. Örnek olsun diye söylüyorum. nihayet tek buçuk iki ay içinde doğalgaza yüzde 32 zam yaptı merkezi hükümet. mesele zamla alakalı tek misal dahada vereyim size akaryakıtta yüzde 30 artış var nihayet tek yılda. veyahut nihayet tek misal vereyim. besin fiyatlarında nihayet tek yıldaki artış yüzde 54. tek misal dahada vereyim, ses çıktı köprü zammı yüzde 47 zam bu. Benim yaptığım İSPARK’ta tek finansal düzenlemeydi onu söyleyeyim” şeklinde cevap verdi.

“FİNANSAL DEĞİŞİKLİK DERKEN NE KATKISI OLACAK Kİ ONU DA ANLAMIŞ DEĞİLİZ”

Bakırköy Fişekhane Caddesi üzerinde İSPARK’ın belirleme ettiği yerlere parkeden şoförlerden Ferdi Oral, “Zammın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Biz yarım saat duruyoruz 7 Lira kazanç veriyoruz. Bunun üstüne tek de zam olduğu vakit sıkıntı oluyor. Finansal farklık derken ne katkısı olacak ki onu da anlamış değiliz” dedi

“OTOPARK FİYATLARI SEMTLERE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYOR”

ücret değişikliğinin semtlere göre değişmesine reaksiyon gösteren Mehmet Eryaman, “Buraya arabamızı park ediyoruz 8 lira, başka tek yere gidiyoruz 10 lira. vakit içinde hep tek hareket, hep zam hep zam ama Allah sonumuzu hayır etsin. bu erken finansal değişiklik, yarın bilmem ne değişiklik, her şeye tek şey buluyorlar. Bunun bizim amaciyla başka tek izahı yok. Buraya arabamı park yaptım bunun tek bedelinin olmaması lazım. Giriyorum işimizi halledip çıkıp gidiyoruz. Belki çok cüzi tek şey belki olabilmektedir ama. 8 Lira 10 Lira çok kazanç bunlar” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir