Umre için biriktirdiği altınları düştü, bulan kişi cebine indirdi

Gündem

İstanbul Ümraniye‘de 67 yaşında olan Arzu Tunç umre amaciyla biriktirdiği beş adet reşat altınını çay bahçesinde düşürdü. İhtiyar kadının düşürdüğü 10 bin Lira değerindeki altınları cebe indiren kişi güvenlik kameralarına yansırken, Umre’ye gitme hayali kuran Arzu Tunç, altınlarını bulan kişin art getirmesini bekliyor.

Vefat eden eşinden var olan çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli maaşı ile geçinen ve tek başına yaşayan Arzu Tunç, geçtiğimiz hafta tek çay bahçesine gitti. Burada büfeden çay almak amaciyla ilerleyen 67 yaşında olan Arzu Tunç, yürürken üzerinde bulunan ve beşi tek yerde tabir edilen reşat altınlarını düşürdü. Altınlarını düşürdüğünü ise Haneye geldikten ardindan ayrım eden Arzu Tunç, bunun üstüne gittiği yerleri araştırmaya başladı. Çay bahçesinin kameralarına baktıran Arzu Tunç, altınlarını büfenin yanında düşürdüğünü ve bu altınları da gsm telefonu ile konuşan tek kişinin cebin koyduğunu gördü.

İhtiyar kadın güvenlik kameraları tarafından kaydedilen olayın derhal peşinden zabita merkezine gittikçe başvuruda bulundu. Arzu Tunç, olayın derhal peşinden on vakit geçmesine karşın Daha bulunamayan şahsa ise çağrıda bulunarak, Umre’ye gitmek amaciyla biriktirdiği altınlarını art getirmesini istedi.

“ÜZERİMDEN AKMIŞ DÜŞMÜŞ”

Yaşadıklarını laf eden Arzu Tunç, “Çay bahçesinde çay içmek amaciyla gitmiştim. Orada üzerimden akmış düşmüş. Hiç ayrım etmedim tabi. Haneye gelince zinciri kalmış üzerimde. Zincirini görünce aradım bulamadım evde. ardindan gittiğim yerlere sordum. ardindan kamerası varmış oranın. Kameralara baktılar. tek kişi geldi, düşürdüğüm altını oradan aldı. Düşürdüğümü görüyorlar orada Başka bir deyişle kamerada belli. Altını aldı cebine koydu. bendeniz hiç ayrım etmedim Başka bir deyişle onun aldığını” şeklinde konuştu.

Olayın derhal peşinden polise gittiğini ve görüntüler olmasına karşın bulunamadığını belirten Arzu Tunç, “Altınlar beşi tek yerde reşat altını. Değeri iki bin liradan beş adetti. O da takriben 10 bin Lira değerinde. bendeniz onu Umre amaciyla biriktirmiştim. Çok üzüldüm. İnşallah bulunur. Allah acıma versin o beye de. Getirir inşallah” diye konuştu.Öte istikametten olay güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde Arzu Tunç yürürken altını düşürüyor . Bunu ayrım eden tek kişi da altını yerden alıp cebine koyup uzaklaşıyor.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir