Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ramazan Bayramı mesajı

Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla tek ileti yayımladı. Vatandaşların bayramını kutlama eden Erdoğan, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu sonsuz azaptan kurtuluş var olan tek ramazan ayının dahada arkada bırakıldığını vurguladı.

Küslerin barıştığı, ayrı düşenlerin kavuştuğu, safların sıklaştığı, umutların tazelendiği, yüreklerin coskuyla çarptığı tek bayrama dahada ulaştırdığı amaciyla Allah’a hamdettiğini ifade eden Erdoğan, “Bununla birlikte dünyanın dört tek yanında, şu kutsal bayram günlerinde dahi zulüm altında inleyen, yokluk ve fakirlik içinde çırpınan kardeşlerimizin olduğunu bilmek, kalplerimizi hüzünlendiriyor. Bayramların, vatandaşlarımızın tamamı yanında bütün Müslümanlar ve insanlık amaciyla de hakikat manasıyla bayram havasında geçmesini arzu ediyoruz” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİ BU CENDEREDEN DE ÇIKARTACAĞIZ”

Türkiye’nin, maruz kaldığı pkk terör saldırılarına, kuşatmalara, tuzaklara karşın demokrasisi ve ekonomisiyle dimdik ayakta kalarak, kendisinin halkı yanında bütün arkadaşlarının ve insanlığın umudu olmayı sürdürdüğünü belirten Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

“Dünya, tek sonraki tek asrını şekillendirecek hatri sayilir büyüklükte tek dönüşüm sürecine girmiştir. Ülkemizin en hatri sayilir büyüklükte şansı, bu ağırbaşlı çagi 1990’lı senelerdeki benzeri zayıf değil, kuvvetli tek şekilde karşılıyor olmasıdır. Geçtiğimiz 17 yılda, ülkemize kazandırdığımız yatırımlar, yasama geçirdiğimiz projeler, yaptığımız hizmetler sayesinde Türkiye, bu zamani fırsata çevirebilecek tek yerde durmaktadır. Ülkemizle alakalı dolaşıma sokulan felaket senaryolarının amacı, milletimizin moralini bozmak, gardını düşürmektir.

Bugüne civarindan önümüze çıkan sorunların üstesinden gelmeyi nasıl başardıysak, tek sonraki dönemde de meselelerimizi Allah’ın yardımı ve milletimizin dirayeti sayesinde çözeceğiz. Türkiye’ye inanan, Türk milletine ram olan, istiklalimize ve istikbalimize güvenen herkesle, bütünüyle birlikte 2023 hedeflerimize doğru yürümeye ayni ritimde devam edeceğiz. 81 vilayetimizdeki 82 milyon vatandaşımızla ve vatan dışında yaşayan kardeşlerimizle tek olarak, iri olarak, canlı olarak, kardeş olarak, hep birlikte ülkemiz olarak ülkemizi bu cendereden de çıkartacağız. Evlatlarımıza yapacağımız en hatri sayilir büyüklükte katkı, onlara 2053 ve 2071 vizyonlarını yasama geçirebilecekleri, büyük, kuvvetli ve müreffeh Türkiye’yi kalıt bırakmak olacaktır.”

“GELİN, TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE BÜYÜTELİM”

Siyasi hayatları boyunca, Her vakit laf verdiklerini yapma, yapamayacaklarını da ifade etmeme prensibiyle devinim ettiklerini belirten Erdoğan, “Mesela emeklilerimize bayramlarda ikramiye demiştik, geçtiğimiz sene derhal yasama geçirdik. başka alanlarda verdiğimiz sözleri de planlı tek şekilde gerçekleştireceğiz” ifadesini kullandı.

Ülkeye ve millete, bugüne civarindan kazandırdıklarını Yalnızca tek başlangıç olarak görüp, dahada fazlasını alana koymak amaciyla mücadele vermeye ayni ritimde devam edeceklerini belirten Erdoğan, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Buradan, sanayicisinden çiftçisine, esnafından ihracatçısına, tüccarından sanatkarına civarindan bütün girişimcilerimize sesleniyorum; gelin Türkiye’yi birlikte büyütelim. Gelin, beşeri ve iktisadi bütün sermayenizi, birikiminizi, imkanlarınızı Türkiye’nin geleceği amaciyla derhal harekete geçirin. Gün, ülkeniz ve milletiniz amaciyla elinizi taşın altına koyma günüdür. hükümet ve hükümet olarak, bütün imkanlarımızla yanınızda yer alacağımızdan şüpheniz olmasın”

ERDOĞAN’DAN SÜRÜCÜLERE UYARI

Bu vesileyle; Malazgirt Zaferi’nden bugüne, bu toprakları vatan kılmak amaciyla gözlerini kırpmadan hayatlarını alana koyan bütün şehitleri ve gazileri rahmetle yad ettiğini ifade eden Erdoğan, iletinini şöyle tamamladı:

“Halen sınırlarımızda ve sınırlarımızın ötesinde, bizlerin huzur ve güven içinde yaşaması amaciyla ugras eden güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum. Sözlerime nihayet vermeden evvel bayram vesilesiyle yollara çıkan bütün sürücülerimize titiz olmaları, kaidelere riayet etmeleri, kendilerinin ve sevdiklerinin hayatlarını rizikoya atmamaları çağrısında bulunmak istiyorum.

Yaptığımız yatırımlarla ülkemizdeki bölünmüş yollar uzunluğu 6 bin 100 kilometreden, 20 bin 541 kilometre ek ile 26 bin 641 kilometreye çıktı. otoban uzunluğunu 1128 kilometre ek ile iki bin 842 kilometreye yükselttik. Seyahatleriniz amaciyla havalimanlarından, hızlı şimendifer hatlarına civarindan Bir hayli ulaşım alternatifi getirdik. Bayram tatilini 1,5 hergün yönetimsel müsaadeyle 9 güne çıkarmak suretiyle, herkesin rahatça istediği yere gidip gelebilmesini saglamak ettik. Sizlerden bu imkanları en emniyetli ve planlı şekilde değerlendirmenizi rica ediyorum. tek sefer dahada kutsal Ramazan Bayramı’nızı kutlama ediyorum.”

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir