Sahte Takipçi ve Beğeni Almanın Zararları

Advertorial

Başta Instagram olmak üzere sosyal medya markaları için takipçi hizmeti veren firmaların sayısı her geçen gün çoğalmakta ve buna bağlı olarak da kolay para kazanma şevki ile piyasanın kalitesi düşmektedir. 2019 yılında tercih edilecek sosyal medya hizmetleri şirketi sayısı da buna bağlı olarak oldukça az diyebiliriz.

Güvenilir olmayan kişi veya kurumlardan takipçi veya beğeni gibi sosyal medya ile alakalı alınan hizmetlerden biri de sahte takipçi ve beğenidir. Bu tür alışverişler size faydadan çok zarar getirecektir. Üstelik bununla da kalmayacak verdiğiniz paranın da çöpe gittiğine şahit olacaksınız. Peki bu tür sahte takipçiler ve beğeniler ne gibi zararlara neden olur?

Gerçek Kişilerden Oluşmayan Takipçileriniz Olur

Birçok kişi ve kurum takipçi ve beğeni hizmetini bot hesaplar ile yaparlar ve bu bot hesaplar sayfanızda ki etkileşimde ne yazık ki hiçbir işe yaramayacaktır. Takipçi sayınız ile etkileşim arasında ciddi bir istatistik sorunu da sizleri bekliyor olacaktır. Bu yüzden Crovu sosyal medya hizmetleri gibi alanında en iyisi olan firmalar ile çalışmak en mantıklısı olacaktır.

Crovu takipçi nasıl satın alınır? sorusunun cevabı da oldukça basittir. Bu markanın sitesine giriş sağladığınızda gerçek ve Türk takipçilerden oluşan paketleri görebilir ve bütçenize en uygun olanı seçerek siparişinizi verebilirsiniz.

Kazanç Sağlamak Yerine Daha Çok Kayıp Vereceksiniz

Bu tür sahte beğeni ve takipçiler satın aldığınızda prestij konusunda ciddi bir zarar görürsünüz. Nitekim 50 bin takipçiye sahip bir hesabınız var ve bu hesapta yaptığınız bir paylaşıma gelen yorum sayısı ile beğeni sayısı 1000 bile değil. Bu durumda sizce de sizi takip eden gerçek kişiler, bu durumda ki garipliği sezmeyecekler mi? Bu tür bir durum özellikle firmalar için çok tehlikeli bir durumdur ve marka değerinin düşmesine neden olur.

Bu da sosyal medya hesabınızda başarınızı ciddi anlamda etkileyecek ve hem zamanınızdan hem var olan kitlenizden hem de paranızdan olacaksınız. Bu yüzden bu alanda kendini kanıtlamayı başarmış profesyonel firmalar ile iletişime geçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir