Son dakika… Mansur Yavaş’tan önemli açıklamalar

Güncel

CHP Ankara Büyükşehir Belediye reis adayı Mansur Yavaş, Habertürk’te Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in suallerini yanıtladı.

Yavaş’ın açıklamalarından satırbaşları:

Şimdi bendeniz Fatih Bey’in sabıkasını gösterdim. hükümet ellerinde, hak Bakanlığı ellerinde. GBT’ye girince bu şahsın bilgilerine girsinler tek de benim bilgilerime girsinler. Yalnızca iki kişi arasındaki ihtilafa dayanıp, üstelik cezali ettirdiğim insanın iddialarına dayanmasının hukukta yeri yok. Bunu dinen de diyemezsiniz, Mecelle’ye göre de diyemezsiniz. Benim ailem var. Bugüne civarindan tek bir iz ne kendime ne aileme iz sürdürmedim. 50 senelik avukatın yapacağı tek iş mi bu? Bu ülkemiz siyasetin en çirkin olayı olarak yerini alacak. Bırakalım mahkeme kararı versin. bendeniz cezali ettirdim, 6 sene karar aldı.

“BEN BANA YAPILMAMASI koşul olan HİÇBİR ŞEYİ YAPMIYORUM”

Kendimi Ankara halkına emanet ettim. Yarın tek vakit benim söylediğimin  ters çıkarsa mahkeme kararını bana gösterip, ‘Senin yaptığın ayıp’ diyecekler.  ters vaziyette bunu bendeniz yapacağım. temiz tek insanım. Siyaseten bunu yapmaları çok çirkin. Benimle alakalı şikayetleri var. Davaya dönüşen hiçbir şey yok şu anda. hak Bakanı, savcılığın takipsizlik verilmesi gerekir dediği tek noktada savcıyı değiştirip zorlama fezleke hazırlattırırsa Türkiye’de her şey olabilir. ülkemiz bu konuyla alakali Afrika ülkelerinin gerisine gitti. tek devletin en hatri sayilir büyüklükte ziyneti adalettir. Benimle rakip olabilirler. Sayın Özhaseki’nin evrakta sahtelikten çarşaf çarşaf gazetelere geçti. bendeniz bununla alakalı tek şey söylemedim. bendeniz bilmez miydim Özhaseki ile alakalı mahkemeye verilen ifadeleri bilmez miydim?

“BENİM MAZBATAMI O DEĞİL ANKARA İL SEÇİM heyeti VERECEK”

Sayın İçişleri Bakanı savurup duruyor. Benim yapacağım şu yargıda benimle alakalı konuşanlarla alakalı hakkımı arayacağım. Mazbatasını sanki kendisinin verecekmiş benzeri ‘hele tek seçilsin görelim’ diyor. Siz İçişleri Bakanı’sınız, siz evvel gidip suçluları yakalayın. Benim mazbatamı Ankara İl seçenek heyeti Başkanı verecek. İtiraz edilirse YSK’ya gidecek. Çıkıp televizyonlara konuşunca ülkemiz demokrasi ve hukuku sorgulanıyor. Seçimi kazanmak amaciyla tek şeyler söylüyorsunuz ama bunun maliyeti var. her biri sorumluluğunu bilmeli diye düşünüyorum.

“HDP’NİN TERÖRLE ARASINA ara KOYMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Bana sorarsanız HDP’nin terörle arasına ara koymadığını düşünüyorum. Ama HDP’ye oy verecek kişilerle alakalı aynı şeyi düşünmüyorum. Biz tek su akıtıyoruz. her biri içiyor. tek de bunun bedelini alıyoruz. Parasını alırken HDP’linin, Ülkücü’nün, AK Parti’linin parası demiyoruz. Katiyen bunun benzeri tek siniflandirma yapamazsınız. Otobüsü her biri kullanıyor. Kimlik, cinsiyet sorulur mu? Siz karşınızdaki herkesi insan olarak, yurttaş olarak göreceksiniz. Herkesi mutluluk dolu etmeye çalışacaksın.