AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç: ‘Biz birlikte Türkiye’yiz’

Siyaset

AK Parti İstanbul mebus Halis Dalkılıç, seçime kısa tek vakit kala yürüttüğü seçenek çalışmaları ile alakalı İzah yaptı. Dalkılıç, “Bütün dış güçler ve içerideki işbirlikçileri tertemiz yalanlarla, planlarla, birtakım ahenk gösteren ücret operasyonlarla ülkemize diz çöktürtmeye çalışıyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, bugüne civarindan başaramadılar, Allah’ın izniyle başaramayacaklar” dedi.

Dalkılıç, “80 gündür sahalardayız, bu bağlamda Yalnızca İstanbul değil teşkilattaki görevim gereği, İç Anadolu’nun tek çok şehrine, (Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Sivas, Kayseri, Malatya, Eskişehir Konya Çankırı benzeri birçok) ve ilçelere gittikçe adaylarımızla teşkilatımızla birlikte olduk ve çalışmalarına destek verdiğini ve yoğun tek çalışma çagi geçirdik” diye konuştu.

“Tüm alan gayet iyi yurttaslar çok iyi şekilde dertlerini anlattılar” diyen Dalkılıç, “İstanbul’ da ve gittiği kent ve ilçelerde Bir hayli vatandaşımızla toplantılar yaptıklarını, esnaf ziyaretlerinde bulunduklarını ve bulundukları bölgedeki yaklasik olarak bütün STK ile tek araya geldiklerini söyleyerek, “Vatandaşlarımızın kaygılarını, gençlerimizin beklentilerini konuştuk. En ehemmiyetlisi de sevdamız var olan ülkemiz amaciyla yapacaklarımızı anlatma fırsatı bulduk “ şeklinde konuştu.

“Önce 2019 ardindan 2023 ve 2071 hedeflerimiz var”
Dalkılıç, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:
“AK Parti ailesi olarak geçmişte belediye başkanlığını kazanarak yönettiğimiz kent ve ilçelerde klasik belediyecilik anlayışının dışında tek idaresi ülkemize getirdik. Bizim belediyecilik anlayışımızda, şehre yatırım yapmak, şehiri değerlendirmek ne civarindan mühim ise; insana yatırım yapmak, insanımızı mutluluk dolu etmek ve kıymet katmak da öylesine önemlidir. Biz basit ulaşılan, huzurlu yaşanan tek kent ve ilçeler inşa ettik etmeye ayni ritimde devam edeceğiz. Ama işimiz bu kadarla bitmiyor. Belediyelerimizin açacağı mesleki kursları ile gençlerimize iş öğreteceğiz, bu sayede iş bulmalarını sağlayacağız. Kadınlarımızı, Özürlü komşularımızı üretime katacağız. Zamanımızı, toprağımızı, gücümüzü değerlendireceğiz. Hep birlikte kazanıp, marka kent ve ilçeler oluşturacağız” diyerek şöyle ayni ritimde devam etti: “Hizmetin iyisini, güzelini, faydalısını uygulamak bebek oyuncağı değildir. Bunları muvaffak olmak amaciyla çok çalışmak ve özveri gerekir. Çok çalışmanın ve özveri göstermenin yanında da deney ve vizyon gerekir. Allah’a şükürler olsun ki verdiğimiz sözleri tutmak kismet oluyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ nın İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde İstanbul’a yaptıkları belediyecilik anlayışımızda esas oluştururken liderimizin memleket idarenindeki ve belediyecilikteki nazar açısı ve vizyonu ile hizmet üreten tek partinin mensuplarıyız ve bu memleket için, bu kent amaciyla hedeflerimiz ve hayallerimiz var. Önce 2019 ardindan 2023 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu amaçlari laf olsun diye koymadık Başkanımız. hatri sayilir büyüklükte düşünüyor, değişik düşünüyor ve ona göre çalışıp, koşturup üretiyor ve çabalıyoruz. Gelin bütün ülkemizi AK Partinin hizmetleriyle buluşturup el ele geleceğe taşıyalım.”

“Tek milletiz ve tek devletimiz var”
“Asıl var olan Vatanımız ve Milletimiz, gerisinin teferruat” diyen Dalkılıç, “Vatan toprağının her zerresi ve 82 milyon Milletimizin her ferdi gözümüz gözümüz benzeri savunmamız koşul olan tek dönemdeyiz. Bunu bozmak isteyenlere Katiyen müsaade etmeyeceğiz. Biz birlikte Türkiye’yiz her tek karış toprağında tek şehit yatan bu vatana öyle kuru sözle değil imanla, aşkla hatri sayilir büyüklükte tek Emanet şuuruyla bağlıyız. “Yaratılanı Yaradan’dan dolayı seviyoruz”. Milletimizin tamamının kardeşliği en kıymetli hazinemizdir. vatan hepimizin, şehit kanları ile bezenmiş bayrağımız hepimizin, Türkü, Kürdü, Çerkezi, Lazı ile ülkemizin evlatları ile tek milletiz ve tek devletimiz var. Bizler omuz omuza olunca hep birlikte ülkemiz oluyoruz” diyerek sözlerine ayni ritimde devam etti.

Dalkılıç, nihayet olarak şunları kaydetti: “Bu seçimle birlikte ülkemiz geleceğe dahada emin adımlarla yürüyecek inşallah, bütün vatandaşlarımızı 31 Mart bugünü demokratik haklarını kullanmak ve geleceklerine sahip çıkmaları amaciyla oy veremeye çağrı ediyoruz. Allah’ın desturu ile Cumhur İttifakının 31 Mart Seçimlerinden yüzünün akı ile zaferle çıkacağına eminim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir