Planlama Müdürü, İntiharından Önce “Hakkınızı Helal Edin” Yazmış

Güncel

Zonguldak’ta, kayalıklardan denize atlayarak, hayatına nihayet veren İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Muhammet Uğur E. (40) amaciyla valilikte merasim düzenlendi. merasimde ayakta durmakta zorluk çeken eşi Cihan E., “Canımın içiydi, psikolojik problemleri yoktu. Çok ağrısı vardı, çene ameliyatı olmuştu” dedi. Muhammet Uğur E.’nin, intiharından önce, ‘WhatsApp’tan “Rabb’im kimseyi çaresiz bırakma. Beni affet. Eşim, kızım ve başka bütün sevdiklerim sizleri çok seviyorum. Hakkınızı helal edin” yazdığı görüldü.

Olay, Bir gün evvel öğle saatlerinde, Yayla mahallesi Fener Caddesi’nde alana geldi. Kayalıklardan denize atlayan birinin görüldüğü ihbarı üstüne polis, AFAD ve kıyı Güvenlik ekipleri, bölgeye derhal sevk edildi. kıyı Güvenlik Komutanlığı’na ait botla AFAD’ın karadan yönlendirmesi neticesi kısa müddette deniz üzerinde hareketsiz duran kişiye ulaşıldı. Bota alınan kişinin, Zonguldak Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Muhammet Uğur E. olduğu belirlendi. Limana götürülen, evli ve tek bebek babası Muhammet Uğur E., sağlık görevlilerince ambulansla Zonguldak Atatürk hükümet Hastanesi’ne kaldırıldı. Muhammet Uğur E., doktorların bütün müdahalelerine karşın hayata döndürülemedi.

SİYASİLER CENAZEYE AKIN ETTİ

Muhammet Uğur E. amaciyla bu erken Zonguldak Valiliği önünde merasim düzenlendi. merasime Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, cumhuriyet milletçe partisi Zonguldak mebus Ünal Demirtaş, İl güvenlik Müdürü Ahmet yazi Turanlı, İl zaptiye Komutanı Gökhan İnan, siyasi partilerin temsilcileri, ev müdürleri ve Muhammet Uğur E.’nin ailesi yakınları ile çalışma arkadaşları katıldı. merasimde Vali Bektaş ile Zonguldak Daha önceki Valisi ve İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, Muhammet Uğur E.’nin ailesine başsağlığı diledi.

“PSİKOLOJİK SORUNLARI YOKTU”

merasimde ayakta durmakta zorluk çeken Muhammet Uğur E.’nin eşi Cihan E., “O çok iyi tek insandı, bunu dogruluk etmedi. Canımın içiydi. Onun psikolojik problemleri yoktu. Çok ağrısı vardı. Çenesinden operasyon olmuştu. Çenesi çok ağrıyordu” diye konuştu. Cihan E., merasimde uzunca süre gözyaşı döktü.

İl Müftüsü Rüstem Can tarafından okunan duanın derhal peşinden Muhammet Uğur E.’nin cenazesi, toprağa verilmek üzere Devrek kazasina bağlı Çaydeğirmeni beldesine gönderildi.

“HAKKINIZI HELAL EDİN” YAZMIŞ

Öte istikametten Muhammet Uğur E.’nin, anlık mesajlaşma uygulaması ‘WhatsApp’tan veda iletisi paylaştığı alana çıktı. Muhammet Uğur E.’nin, intiharından ani çok saat önce, ‘Rabb’im kimseyi çaresiz bırakma. Beni affet. Eşim, kızım ve başka bütün sevdiklerim sizleri çok seviyorum. Hakkınızı helal edin’ yazdığı görüldü.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir