Son dakika: Sıla ve Ahmet Kural davasında iddianame kabul edildi

Spor

Şarkıcı Sıla’nın 29 Ekim’de oyuncu Ahmet Kural’ın Sarıyer Zekeriyaköy’deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek yakıntıcı olması üstüne başlatılan soruşturma, geçtiğimiz hafta tamamlandı.

İstanbul Ailenin savunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu’nca Ahmet kaide ile alakalı “Hakaret”, “Tehdit”, “Basit yaralama” suçlarından toplaminda tek sene tek aydan 5 seneye civarindan hapsi istemiyle iddia dokümanı düzen ederek mahkemeye gönderildi. 

İstanbul 60. Asliye karar Mahkemesi ise bu erken iddianamenin kabulüne karar verdi.

Mahkeme, Ahmet kaide ve Sıla Gençoğlu ile avukatlarına duruşma vakit ve saatini bildirir ihtarlı çağrı kâğıdı gönderilmesine karar verdi.

DURUŞMA 7 MART’TA

Soruşturma aşamasında dinlenen tanıklar doktor Cem Mumcu, Sıla’nın asistanları Togay Han Numanoğlu ve Rüçhan Hande Kızıl ile sürücüsü Mahmut Kapçak ve Ahmet Kural’ın komşusunun konuğu Hatice Zeynep Tunç’a da ihtarlı çağrı gönderilmesini kararlaştıran mahkeme, evvel duruşmayı 7 Mart 2019 tarihine bıraktı.

İDDİANAMEDEN

İddianamede Ahmet kaide ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla’nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nce incelendiği ve yaralamanın sade tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı.

İddianamede Ahmet Kural’ın, Sıla ile aralarında tek tartışmanın yaşandığını onay ettiğini belirterek, “Sıla’nın haneden gitmesini istemem üstüne seslerimizi yükselttik. ama tehdit etmedim. Alkollüydük. Birbirimizi kollarından bulundurarak sarstık. münakaşa 15 dakika sürdü. ani çok defa yere düştük. Sakinleştikten ardindan Sıla haneden ayrılırken ‘Seni bitireceğim Ahmet’ dedi” dediği şeklindeki ifadesine de yer verilmişti. 

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir