Bursa’da 1 yaşındaki Melisa’nın hayatını kaybettiği kreş mühürlendi

Güncel

Gündeme damgasını vuran olay 7 Kasım tarihinde Burhaniye mahallesi Kemalettin Samipaşa Caddesi üzerindeki Elif Oyun Kültür ve zanaat Derneği isimli kreşte alana geldi. Minik Melisa Tuana Memiş, kreşte aş yedirildikten ardindan uykusu gelince yatağa yatırıldı. Uyuduktan tek vakit ardindan kusan Melisa bebeğin solunumu kesildi. O sırada içeriye giren kreş öğretmeni Fatma Bakır, moraran çocuğu kendine getirmek istese de başarılı olamadı.

DHA’nın haberine göre öğretmen, Melisa’yı kollarına alıp koşarak kreşten çıktı, bu sırada yoldan geçen başka tek hastayı taşıyan ambulansın önüne geçerek, bebeği sağlık görevlilerine teslim etti. Melisa ambulansla götürüldüğü hükümet Hastanesi aciliyetli Servisi’nde yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı. Melisa Tuana Memiş, amcası Şener Memiş’in kucağında götürüldüğü sağlık kurumu Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla toprağa verildi.

KREŞ iki YILDIR ruhsati olmayan ÇALIŞTIRILMIŞ

Acı olayın derhal peşinden Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan tahkikat kapsamında, Melisa’nın hayatını yitirdiği derneğin kuruluş tüzüğüne ters devinim ettiği, derneğe eğitim desturu verilmediği halde eğitim ortamı oluşturularak iki senedir 1-6 ıslak arasındaki çocuklara kreş hizmeti verdiği alana çıktı. İzin verilmemesine karşın eğitim ortamı oluşturulan binada, olay bugünü 1-6 ıslak arası 16 çocuğun bulunduğu öğrenildi.

Olayla alakalı ihmal ve kusurları görülen dernek başkanı S.A. ile dernek üyesi var olan ve aynı zamanda iş yerinde bakım hizmeti veren Fatma Bakır, taksirle öldürme suçundan gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edilen şüphelilerden Fatma Bakır tutuklanarak cezaevine gönderildi, başka kuşkulu ise adli denetim şartıyla hür bırakıldı.KREŞ MÜHÜRLENDİ

Melisa Tuana Memiş’in ölümünün derhal peşinden Bursa İl Dernekler Müdürlüğü tarafından Elif Oyun Kültür ve zanaat Derneği isimi altında hizmet veren binada yürütülen incelemeler tamamlandı. yapılan araştırmada kaçak olarak etkinlik gösterdiği için kreş, bu erken zabıta ekiplerince mühürlendi. Kapısına kilit vurulan kreşe çocuklarını gönderen velilerinin ise kaçak olduğunu bilmedikleri söylediler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir