PKK’nın sözde Karadeniz lideri ‘Türk Tarık’ etkisiz hale getirildi

Güncel

PKK’nın sözde Karadeniz öncüsü ‘Cudi Zaza’ kod isimli Mehmet Yakışır ile yakın savunması ‘Rodi’ kod isimli Levent Dayan’ın tesirsiz vaziyete getirilmesinden ardindan alanda genişletilen operasyonlarda iki yasadisi dahada tesirsiz vaziyete getirildi. Gümüşhane’nin Kürtün kazasi Yeşilköy’de üç vakit evvel üç haneden yapılan erzak hırsızlığı üstüne güvenlik güçleri tarafından yapılan arama tarama faaliyetleri esnasında olayın geçtiği yerin iki kilometre batısında Kepçelik sırtında JÖPER timi saat 06.00 sıralarında teröristlerle sıcak temas sağladı. Bölgedeki yoğun askeri operasyonların derhal peşinden bölgeden çıkmak amaciyla Giresun-Gümüşhane kırsalı üzerinden Tunceli’ye geçmek istek eden dört kişilik grubun içinde bulunan ‘Zap’ kodlu telsizi kullanan ‘Türk Tarık’ kod isimli barış Öner ve ‘İranlı Sorej’ kod isimli yasadisi JÖPER timi tarafından tesirsiz vaziyete getirildi.

22 kişilik Karadeniz açılım grubundan geriye Yalnızca iki PKK’lı kaldı

PKK’nın 22 kişilik sözde Karadeniz açılım grubundan geriye iki PKK’lı kaldı. Bölgedeki operasyonların genişletilmesiyle çıkış amaciyla Sanki yer arayan teröristlere tesirsiz vaziyete kazançlan ‘Türk Tarık’ kod isimli barış Öner liderlik yapıyordu. Aranan teröristler listesinde ‘kırmızı’ grupta bulunan teröristin JÖPER timi tarafından tesirsiz vaziyete getirilmesiyle alanda iki PKK’lı yasadisi kaldı. 14 teşkilat azasının tesirsiz vaziyete getirildiği doğu Karadeniz’de silahlı güç kırsalında 7, Giresun kırsalında 3, Gümüşhane kırsalında dört teşkilat üyesi çıkan çatışmalarda öldürüldü. düzen eden operasyonlarda Giresun’da iki PKK’lı teslim olurken, dört PKK’lı ise düzen eden harekât neticesi Espiye kazasinda yakalandı.

PKK’lı teröristlerin çaresizliği telsiz konuşmalarına yansımıştı

Bölgede iyice sıkışan bölücü pkk terör örgütü azalarının çaresizliği ise telsiz konuşmalarına yansımıştı. PKK’lılar telsiz konuşmalarında her yerde askerin olduğunu ve bölgeden tek vakit evvel çıkmak istediklerini dile getirerek, “Yaralımız var, her yerde asker var ölüyoruz” dedikleri alana çıkmıştı. PKK’nın sözde Karadeniz öncüsü ‘Cudi Zaza’ kod isimli Mehmet Yakışır’ın öldürülmesinin derhal peşinden ne yapacaklarını şaşıran teröristlere liderlik yaptığı öğrenilen ‘Türk Tarık’ kod isimli barış Öner’in de tesirsiz vaziyete getirilmesiyle Karadeniz açılım grubundan geriye var olan iki PKK’lının paniklediği telsiz kestirmelerine yansıdı.

2 yasadisi bölgeden gönderilmişti

‘Zigana’ kodlu telsizi kullanan ‘Rojhat Ankara’ kod isimli PKK’lı Rahman Sümer ve yakın adamı ‘Rızgar Çölemerg’ kod isimli Reşat Ertuş’un ise bölgeden yaz başında gönderildiği öğrenildi. Örgüt içinde dahada evvel de mesele çıkarttığı telsiz konuşmalarına yansıyan Rahman Sümer’in kendisinin başına devinim ettiği ve öldürülen sözde bölge sorumlusu Mehmet Yakışır’ın buyruklarına uymadığı amaciyla bölgeden gönderildiği değerlendiriliyor.

Kırmızı listede aranan ‘Türk Tarık’ cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna hücum düzenlemişti
Aranan teröristler listesinde al grupta bulunan ‘Türk Tarık’ kod isimli barış Öner, 25 Ağustos 2016 tarihinde Cumhuriyet milletçe Partisi (CHP) genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna hücum buyruğu vermişti. Artvin’in Şavşat kazasinda cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna hücum buyruğu veren ve yöneten Öner’in, doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki Bir hayli pkk terör olayında parmağı olduğu belirtiliyor.

Öte yandan, öldürülen teröristlerin, kamuflajları ve sırt çantaları dikkat çekiyor. Bölgeden kaçabilmek amaciyla ‘Özel Harekat’ kamuflajlarına eş kamuflaj giydikleri gözlenen teröristlerin çantalarında ise çok sayıda hayat malzemesi ile sağlık ekipmanları, mühimmat ve telsizler bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir