Hyundai İ20 Dikiz Aynası

Gündem

Türkiye yollarında sürekli görmekte olduğumuz hyundai modelleri ülkemizdeki otomobil sektöründe ciddi bir paya sahip olmayı başardı. Birbirinden şık tasarımları ile otomobil severlere gitap eden hyundai çıkardığı i serisi ile birlikte otomobil sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi de başardı. Birbirinden farklı teknolojik gelişmeleri bu modellerinde kullanıcılarına sunmakta olan hyundai müşterilerine sunduğu diğer hizmetler ile de sektördeki yerini korumayı hedefliyor.

Milyonlarca insanın otomobil kullandığı günümüzde trafikte olan olaylar da bir hayli artmaya başladı. Özellikle sürücülerin aynalarına bakmadan hamle yapmaları trafikteki karışıklığın ve trafik kazalarının en büyük sebeplerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Dikiz aynaları da bu noktada trafikteki sürücülerin en çok dikkat etmesi gereken noktalardan birisi olarak görülüyor.

Fakat dikiz aynaları kırılan ve değişmesi gereken sürücülerin bu konuyu önemsemeden hala araçlarını kullanmaya devam ettikleri de sık sık görülüyor. Bunun sebebi ise yedek parçaların otomobil markaları tarafından yurt dışından getirtilmesi olarak görülüyor. İnsanlar yedek parça gelene kadar mecburen araçlarını kullanmaya devam etmek zorunda kalıyorlar. Fakat Hyundai i20 yedek parça konusunda oldukça geniş ürün seçeneği sayesinde yedek parça bekleme derdine son veriyor.

Hyundai İ20 Ön Kaplama

Türkiye’de özellikle de İstanbulda araç kullanan kişi sayısının bir hayli fazla olmasından kaynaklanan trafik kazalarındaki artış ile birlikte otomobil sahipleri otomobillerini koruyabilmek adına birbirinden farklı yöntemleri denemek için adeta bir yarışa girdiler. Özellikle ön tamponu ve kaputu araca özel olarak üretilen malzemeler ile kaplatan otomobil sahipleri bu yöntemler sayesinde araçlarını dışarıdan gelebilecek bazı tehlikelere karşı korumayı başarıyorlar.

Tampon ve motor kaputunun değişmesinin yüksek bir maliyet çıkaracağını düşünen ve bu nedenle birbirinden farklı önlemler alan araç sahipleri hyundai i20 yedek parçafiyatlarını gördüklerinde bu tip özel kaplamalara verecekleri ücret ile ilerleyen zamanlarda yedek parça değişimi yapmaya daha sıcak bakmaya başlıyorlar.

 

 

 

Hyundai İ20 Bagaj Amortisörü

Şehir içerisinde otomobillerin en çok kullanılan bölümleri ise bagajlarıdır. Hatta otomobil tercihi yapan ailelerin de en çok dikkat ettikleri konulardan birisi bagaj genişliği olmaktadır. Fakat bagajın aktif ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi tamamen aracın bagajında bulunan amortisörler sayesinde sağlanmaktadır.

Bagaj amortisörleri bagajın açılış ve kapanış hızını ayarlamaya yarayan bir parçadır. Hyundai i20 yedek parça ürünleri arasında en uygun fiyata sahip olan parça olmasına rağmen bu parça büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü bagaj amortisörünün bozulması ile birlikte bagajın kapanış ve açılış hızlerı şaşacaktır. Ayrıca bagaj yanlışlıkla açık kaldığında yolda ilerlerken bagajın aniden açılışını engelleyen bu amortisör güvenlik açısından da büyük önem taşımaktadır.

Bagaj amortisörünün tamiri yapılmayarak yeni ve hyundai i20 modeline uygun bir bagaj amortisörün araca doğru bir şekilde takılması ve bu parçanın hyundai onaylı olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir